: بخش حقوقی سایت
موارد احتیاط در خرید و فروش قراردادهای خاوران تبریز
: اگر می خواهید از قراردادهای خاوران خریداری نمایید باید توجه داشته باشید
حدالامکان سعی نمایید از قراردادهای دست اول خریداری کنید یعنی از قراردادهایی که حاصل از توافقات خود مالک با شهرداری می باشد و شخصا خود مالک ، آن را می فروشد. هرچند قیمت این قراردادها حدودا 2 درصد بیشتر از قراردادهایی است که چند مبایعه نامه و وکالت بلاعزل دارند می باشد.
در صورتی که قرارداد دست اول موجود نباشد سعی نمایید قراردادهایی که کمتر از 3 مبایعه نامه و 3 وکالت بلاعزل دارند خریداری کنید.
دقت فرمائید قراردادهایی که خریداری می کنید برای هر وکالت بلاعزل یک مبایعه نامه کامل موجود باشد ( مبایعه نامه ای که ارکان معامله از جمله : فروشنده ، خریدار ، مورد معامله ، قیمت معامله ، شروط معامله در آن مندرج بوده و به امضای فروشنده و خریدار و حداقل دو شاهد رسیده باشد).
گاها بر اساس یک روال غلط در یک برگ  چندین مبایعه نامه یعنی هر مبایعه نامه در یک یا دو سطر نگارش شده است که بنابه دلایل زیر بایستی از خرید این گونه قراردادها خودداری نمائید
الف: با توجه به این که معلوم نیست شهرداری چه موقع به این قراردادها زمین واگذار خواهد نمود لذا در طول این مدت ممکن است فروشنده یا یکی از فروشندگان قبلی فوت نماید با فوت هریک از فروشندگان ، وکالت بلاعزل از درجه اعتبار ساقط خواهد شد در این گونه موارد خریدار فقط به وسیله مبایعه نامه می تواند  ضمن طرح دعوی ، وراث فروشنده متوفی را ملزم به تنظیم سند نماید زمانی که مبایعه نامه صحیح و کامل در دست نباشد طرح دعوی  با مشکل مواجه خواهد شد.
ب : گاها با مفقود شدن همان برگ که چندین مبایعه نامه در آن درج شده بود امکان تنظیم مبایعه نامه المثنی به علت عدم قبول  فروشندگان قبلی یا در دسترس نبودن آنها مقدور نمی گردد در این گونه موارد برخی از افراد یا مشاورین املاک اقدام به تنظیم همان یک برگ با چندین مبایعه نامه به صورت جعلی می نمایند بدیهی است خرید این گونه از قرارداد ها خریداران را در آینده با مشکل مواجه خواهد ساخت و 100 درصد برای فروشندگان پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.
در صورتی که قرارداد را از افراد نا آشنا خریداری می نمایید حتما قبل از خرید و یا قبل از پرداخت وجه ، صحت قرارداد را از شهرداری منطقه 9 تبریز استعلام ، در صورت تایید  توسط شهرداری ، اقدام به خرید نمایید.
از خرید قرارداد به صورت پیش فروش جدا اجتناب نمائید چرا که گاها افرادی که هیچ گونه توافقی با شهرداری ندارند اقدام به پیش فروش می نمایند  و تجربه چنین نشان داده است که این گونه خرید ها موجب از دست رفتن سرمایه خریداران گردیده است
بزرگترین مرکز خرید و فروش قطعات و قرارداد های خاوران و آذران تبریز
کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد
copyright © 2019 khavaran.net  All Rights Reserved